

| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 5 mm |
| Width | 4 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Depth | 1.75 mm |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Number of Channels | 2 |
| Propagation Delay | 50 ns |
| Data Rate | 10 Mbps |
| Rise Time | 2.5 ns |
| Max Input Current | 8 mA |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Tube |
| Operating Supply Current | 6.4 mA |
| Operating Supply Voltage | 3 V to 5.5 V |
Stock: 32
Distributors
pcbx
Unit Price$5.88161
Ext.Price$5.88161
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $5.88161 | $5.88161 |
| 10 | $4.57948 | $45.79480 |
| 25 | $4.38505 | $109.62625 |
| 50 | $4.19887 | $209.94350 |
| 100 | $4.02060 | $402.06000 |
| 300 | $3.84990 | $1154.97000 |
| 500 | $3.68644 | $1843.22000 |
| 1000 | $3.52997 | $3529.97000 |
